Scroll to top

Znáte Shutterstock?


No comments

Co je to Shutterstock?

Shutterstock je největší a nejnavštěvovanější fotobanka na světě. Členové zde mají přístup k licencovanému obsahu, mezi který patří obrázky, videa a hudba, a také k inovativním nástrojům usnadňujícím kreativní postupy. (Část textu je z webu Shutterstock.com.)

Tento obsah (obrázky, videa a hudbu) nahrávají, podle určitých pravidel, na fotobanku přispěvatelé, což jsou kreativci z celého světa: fotografové, grafici, ilustrátoři, video editoři, interpreti a další. Jejich nahraný obsah zkontrolují zaměstnanci Shutterstocku, kteří hlídají kvalitu a kvantitu nahraného obsahu určeného k prodeji. A teprve po tomto nahrání a kontrole je obsah dostupný zákazníkům.

Přispěvatelem Shutterstocku můžete být i vy!

Jak se stát přispěvatelem Shutterstocku?

Pokud jste dospělý a kreativně založený člověk (fotograf, grafik, malíř, atp.), určitě se do vydělávání na Shutterstocku dejte hned teď a použijte k tomu tento odkaz: KLIKNĚTE ZDE

Co budete potřebovat k registraci:

  1. 10 prací (např. 10 fotografií nebo vektorů),
  2. občanský průkaz (naskenovaný z obou stran),
  3. PayPal účet pro vyplácení peněz z fotobanky,
  4. trpělivost.

Jaká jsou pravidla pro fotografie a vektory?

Mé doporučení je nahrávat fotografie o velikosti 2700 x 1800 pixelů, splníte tím pravidlo velikosti + takto zmenšená fotografie (např. z původních 5000 x 3000 px), se lépe zaostří, vyhladí od šumu a lehčeji se vyretušuje. Fotografie by měla mít hezky vykreslený zaostřený focený objekt.

Vektory ukládáme ve formátu EPS verze Illustrator 10 EPS a k tomu vygenerovaný JPG o velikosti 900 x 900 px. Oba soubory musí být stejně pojmenované, např.: Ship.jpg + Ship.eps, aby se dokázaly na webu spárovat. JPG bude náhledovým obrázkem pro tento vektor.

Ke každému obrázku budete muset vymyslet popis (stručně anglický popíšete, co je to za fotku nebo vektor) a klíčová slova (taktéž všechna anglicky), čím více tím lépe, doporučuji minimálně 30 klíčových slov ke každému obrázku. Díky klíčovým slovům bude vaše práce lépe dohledatelná zákazníky.

Pokud fotíte lidi, kterým je vidět do obličeje (např. portréty), musíte k tomu mít vypsaný, podepsaný a naskenovaný dokument “Release”. Je to dokument, který vám a Shutterstocku dává právo používat fotografie s tímto člověkem k celosvětovému prodeji. Tento dokument můžou vyžadovat i některé budovy v soukromém vlastnictví atp.

Tento dokument v češtině stahujte zde:

Model release – při focení došpelých

Minor release – při focení dětí a mládeži do 18 let

Property release – při focení budov

Pokud již projdete prověrkou a Shutterstock vás přijme, nahrávajte obsah pravidelně. Je to lepší než jej nahrát nárazově, kvůli algorytmu Shutterstocku. Pravidelnost vás dovede k větším a pravidelným ziskům.

Nejméně je možné vyplatit 35 dolarů za měsíc a můžete si to libovolně navyšovat.

Abyste mohli vydělávat bez problémů s daněmi, budete potřebovat vyplnit dokument W8-BEN, který vaše peníze ochrání před dvojím zdaněním. Tento dokument se vyplňuje přímo na Shutterstocku, sám vám jej nabídne ve vhodnou chvíli v záložce Tax Center, kterou najdete v rozhraní, když se přihlásíte. Jak ho ale vyplnit?

Zde máte návod: KLIKNĚTE ZDE

To nejdůležitější už víte. Přeji hodně štěstí a hodně stažení!

Nezapomeňte se zaregistrovat přes tento odkaz: https://submit.shutterstock.com/?ref=3191429

Pokud si s něčím budete lámat hlavu, můžete se na mě kdykoliv obrátit.

Post a Comment

1