Scroll to top

Logo pro Kroměřížsko


No comments

50 000 vteřin

Minulý měsíc jsem věnoval několik hodin tvorbě loga pro region
KROMĚŘÍŽSKO.

V listopadu dostala má kolegyně, z FEO digital agency, e-mail o tom, že je vyhlášena Logo soutěž, kde hlavní výhra činila 5 000 Kč. Tématem soutěže bylo vytvořit nové logo pro „Kroměřížsko – sdružení pro cestovní ruch o.s.“.

Dohodli jsme se, že do této výzvy půjdeme a já začal tvořit první návrhy.

První 3 návrhy, které mi zabraly dost času, mi kolegyně vymluvila a dala mi radu, zaměřit se na přírodu a to zejména květiny, které jsou ikonou Kroměřížska. Kroje okolních regionů také nesou hlavně květinové vzory a tak jsem se rozhodl květinu zakomponovat do loga, které jsem měl již dříve navržené se siluetou arcibiskupského zámku v Kroměříži a vytvořil jsem tak zcela nový návrh s významem důležitosti turistiky, přírody a památek regionu Kroměřížska.

Při hledání fotografií Kroměříže na fotobance jsem našel takovou, kde jsou tyto květiny i zmíněný zámek a tuto fotografii jsem použil pro úvodní stranu prezentace nového loga, kterou můžete vidět v tomto článku výše.

Barvy byly větší oříšek. Pouze květy jsme věděli, že by měli být červené (podle krojů, výraznosti tohoto odstínu a náměstí plné červených květin). A tak jsem hnědou dodal podle svého cítění. Nakonec jsem barevných kombinací  poslal celkem 5.

Nakonec jsme se umístili na 4. místě z 22 zúčastněných designérů a to beru jako velký úspěch.

Related posts

Post a Comment

1